Business For Home

Mustafa Eyüpağaoğlu

Recommended Distributor

Since Aug, 2022

Business For Home defines a leader and a professional networker in Direct Sales as follows:

"A leader and professional networker is the one who has the ability to guide and at the same time is able to motivate team members, inspire respect and confidence and explain the power of the compensation plan".

But they should also have:

  • Effective communication: They must transmit the needed information suitably. It’s fundamental for leading.
  • Vision: A leader needs to have a vision, which means not only thinking in a short term, but trying to see a bigger picture.
  • Balance: Give importance to team members’ opinions.
  • Art of Feedback: In order to produce good feedback it’s important to keep it impartial and objective. Criticism must bring solutions and improvement.
★★★★★ (5 out of 5 stars based on 7 reviews)
İhsan Çeçen2022-08-13 01:54:22
★★★★★

Ne yalan söyleyeyim, arkadaşlarım bana omegaproyu önerdi. Ben de 1000 dolarlık yatırım yaptım. Dedikleri gibi aylık %10 kar kazandım. Üzerinden 2 ay geçti ve kazancım 200 dolar oldu. Şirket yatırım üzerinden ayda yaklaşık %10 kar taahhüdünü yerine getiriyor. 16 ayın sonunda da %300 kar vaadediyor. Ben omegaproyu kesinlikle sizlere tavsiye ederim. Mustafa bey ile instagramdan görüşebildim ve tüm sorularımın yanıtını aldım. Kendisi sabırla bana şirketi ve sistemin işleyişini anlattı. Bu konu hakkında çok tecrübeli olduğu belli. Kendisine sorularımı yanıtlayıp beni aydınlattığı için ayrıca teşekkür ederim.

Fatih Karakus2022-08-12 16:54:56
★★★★★

OmegaPro Türkiye ekibini, şirketin ekosistemini, ve şirketin vizyonunu gerçekten seviyorum. İnsanların peşinde koşmak ve onları üye yapmak veya onlara ürün satma derdimiz bir kere yok! Pasif gelir sayesinde zaten yatırdığın para kadar günlük para kazanabiliyorsun. Network Marketing yapmak isteyenler içinde şirketin kazanç planının anlaşılması gerçekten çokta kolay.

Aylarca ürün Networklarında çalıştım mücadele ettim fakat para kazanmaktan çok cebimden üstüne birde para harcadım! OmegaPro gerçekten Basit ve Kolay. Tek yapmanız gereken şey şirkete benim gibi güvenmek. Dünyaca ünlü Eric Worre bile şirketin koçluğunu yapıyor. Dünyaca ünlü sponsorları var. Açıkçası yıllardır Networka beni davet eden arkadaşlarım oldu, böyle güvenilir bir şirket ben hayatımda görmedim. Türkiyeye OmegaProyu getiren Mustafa beye kocaman bir teşekkür iletmek istiyorum.

İsa TAŞÇI2022-08-12 14:23:23
★★★★★

MUSTAFA EYÜPAĞAOĞLU vizyonun, kişiliğin ve liderliğin vücut bulmuş hali. Ekibine kattığın değer ile birlikte bu sektörde ismini kişiliğin,bilgin ve vizyonerliğin ile birlikte duyurmuş ve duyurmaya devam eden mükemmel bir ekibin mükemmel lideri sana olan güvencimiz sonsuz ve biliyoruz ki herşey daha yeni başlıyor.
Güvenilirliğin ve ekibini herdaim düşünen her seferinde yardımcı olmak için koşan yaptığın hem eğlenceli hemde bilgi dolu sunumlarınla ekibinin yükünü üstleyen çalışkan bir sponsor bir lider, aynı ekipte çalışıyor olmak çok heyecanlı ve guru verici. Şimdi Sıradaki kariyerler gelsin

Nadir Mirkhadiev2022-08-12 13:00:35
★★★★★

Mustafa Congratulations for your team there are no limits. In the near future with your ambitions and support program around the world, you and your team will rise to the top level.

14 years of your career experience in the network business tens of hundreds of thousands of distributors, despite the past experience, to go on this path with burning eyes is worthy of great respect.

Of course, it is also worth noting the human factor and the character due to which people around the world follow you and strive for the best.

Follow new records and new goals, I am sure that Turkey is with you all the CIS countries as well as the countries of Africa and Europe
Knowing you for many years, I want to sincerely say that you deserve more everything that I have learned from you everything that you have learned to many people is worth a lot.

Personally, on my own behalf and on behalf of our entire team of our family, I want to thank you for giving and continuing to give us opportunities for self-realization, as well as for helping thousands of people achieve financial success.

Harat Ilker CAKMAKCI2022-08-12 05:15:06
★★★★★

Mustafa has strong leadership skills and he's always there to support his team. Whenever you work together, you will feel that somebody has your back.

So happy that we've met this year and feeling honored to see his success.

Especially when there is a system ongoing, everything will be on track and on time if Mustafa is leading the process.
If he says it, he will do it 🙂 He is a systematic leader and helps the team with daily or weekly presentations.

His vision is always big and encourages his team to dream big also.

I'm sure he will create many new leaders in this company too 🤙

Selinay Ela2022-08-12 01:39:16
★★★★★

Sürekli güler yüzlü ve kocaman kalbi olan biridir kendisi. Kendisini kısa sürede tanıdım ve ekibinde olmaktan gerçekten ama gerçekten onur duyuyorum. Allah seni ve senin enerjini başımızdan eksik etmesin. Gece gündüz demeden bizler için emek veriyorsun ve ekibimize destek veriyorsun. OmegaPro Türkiye Ailesinin bir parçası olmak isteyen arkadaşlar için şunu söyleyebilirim ki en doğru yerdesiniz. Bizler gerçekten kocaman bir aileyiz.

He is always smiling and has a big heart. I got to know him in a short time and I am really, really honored to be on his team. God bless you and your energy. You work day and night for us and support our team. For my friends who want to be a part of OmegaPro Turkey Family, I can say that you are in the right place. We are truly one big family.

Ahmet Gölen2022-08-12 01:21:09
★★★★★

O bir girişimci, lider, akıl hocası ve 12 yıllık dostum. Sana güvenim sonsuz ve büyük bir potansiyelinin olduğunu biliyorum. Gerçek bir ilham kaynağısın. Network marketing dünyasına adım atmamı sağlayan şey onun işi hakkındaki bilgi yeteneğidir. Mustafanın net bir vizyonu var ve bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır. OmegaPro ile Türkiye pazarında neleri başarabileceğinin farkında olduğum için ekibine katıldım. Her zaman ekibine ve genel olarak insanlara yardım etmeye çalışan ve harika bir iş anlayışına sahip biri oldun. Bizlere verdiğin destekten dolayı sana ayriyeten teşekkür etmek isterim. İyi ki varsın ve iyi ki bu muhteşem fırsatı bizlere getirdin. Tekrar teşekkür ederim.

  • Please submit your review for Mustafa Eyüpağaoğlu
  • Hidden
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.