FireFlies - Overview CH (CH)

Review score:
★★★★ (4 out of 5 stars based on 3 reviews)

YouTube

Views (Rank): 378

Views (Total): N/A

Subscribers (Rank): 378

Subscribers (Total): N/A

Socials

Twitter (Rank): 320

Twitter (Total): N/A

Instagram (Rank): N/A

Instagram (Total): N/A

Traffic

Page views (Rank): 165

Page views (Total): 302

Alexa (Rank): 183

The Business For Home app delivers Direct Selling news, company analysis and market data.

Download for free:

Latest Company News

Most Network Marketing Professionals Are Earning A Commission Check

Most Network Marketing Professionals Are Earning A Commission Check

An argument often used by the anti-network marketing gang: “Only 1% make money”. It’s a myth and to bust the myth we have analysed, Distributors Earning disclosures and Annual reports 2018 from a number of public ...
Read more
European Direct Selling Congress 2019 Amsterdam - The Netherlands

European Direct Selling Congress 2019 Amsterdam – The Netherlands

In the Heart of Amsterdam (Leidseplein) – The Netherlands, in the famous DeLaMar Theater, Business For Home has invited a selection of the most powerful Leaders in Network Marketing, for two life changing days and we want ...
Read more

FireFlies Rating by Business For Home

Direct Selling professionals have rated this company based on their experience as a user of the reviewed products and opportunity. The reviews of the products and opportunity usually comments on how well the company measures up to expectations based on the specifications provided by company. Observations are factual as well as subjective in nature. The reviews comment on service experienced, and dependability or trustworthiness of the distributor.

★★★★ (4 out of 5 stars based on 3 reviews)
Lukáš Svoboda 2019-03-19 22:29:55
★★★★

Fireflies ČR. Prozatím dvouletá zkušenost. Pro cestovatele, který je schopný plánovat si své cesty sám, je hlavní výhodou úspora času (vše na jednom místě), množství slev a především, možnost doporučovat ostatním. Aktivnější člověk, který dokáže FF poslat dál, má své budoucí cestování komplet zafinancované (tedy zdarma). Stačí mu na to travel card (cestovní karta), na kterou dostává 10% provizí. Zbytek 90% mu jde na jeho bankovní účet. Portál má nějaké uživatelské "pihy na kráse", ale věřím, že budou v budoucnu odstraněny. Osobně postrádám možnost hodnotit jednotlivé ubytování a vidět tak při výběru reference ostatních uživatelů. Nevybírám totiž vždy podle ceny, ale i podle zkušeností ostatních cestovatelů. Věřím, že FF bude špička ve svém oboru a budou ho využívat miliony spokojených uživatelů. Je jen na nás, kolik jich přijde na portál díky nám.

Balázs Balogh 2019-02-25 11:14:23
★★★★★

Great company, great travel and business opportunity! I have a lot of successful bookings and I was able to travel to wonderful places thanks to the company. Distribution is also easy because we represent a desire product and the company has an outstanding compensation plan that makes our business much easier. The Halley Diamond System is an educational system for learning. I can be part of a community that is unique in the world. Hundreds of people can provide a secure method, strength, perseverance, and professional knowledge that anyone can build their own Multi Level Marketing business. Go, Go DIamond!

Олег Янчук 2017-07-16 08:32:53
★★★★★

С FireFlies отдыхать комфортно и просто!

Please hold on..