FireFlies - Overview CH (CH)

Review score:
★★★★★ (5 out of 5 stars based on 5 reviews)

Per year: $2.10 million

Per month: $175,000

Per week: $40,385

Per day: $5,753.42

Per hour: $239.73

Per minute: $4.00

per second: $0.07

Since viewing this page: N/A

The Free Business For Home App: Direct Selling News, Company Analysis and Market Data

Download for free:

Latest Company News

Post image for Top Rising Star Poll 2021

Top Rising Star Poll 2021

The young rising stars of Direct Sales everyone in the industry should get to know or to follow, the EAGLES! 🙂 Young rising stars in Network Marketing are nominated by the Ambassadors of Network marketing, and our community. ...
Read more
Post image for Network Marketing Top Leader 2021 Poll

Network Marketing Top Leader 2021 Poll

Most likely Dexter Yager (1939 – 2019) is the Nr. 1 Network Marketing Top leader in the world, generating for Amway billions in sales, with millions of distributors. We have nominated 250+ Top Leaders – Networkers in cooperation with ...
Read more

FireFlies Rating by Business For Home

Direct Selling professionals have rated this company based on their experience as a user of the reviewed products and opportunity. The reviews of the products and opportunity usually comments on how well the company measures up to expectations based on the specifications provided by company. Observations are factual as well as subjective in nature. The reviews comment on service experienced, and dependability or trustworthiness of the distributor.

★★★★★ (5 out of 5 stars based on 5 reviews)
László Varga 2019-09-09 11:47:22
★★★★★

It’s been almost 6 years when I joined to this vision. That time it really was only a plan, an idea to give thousands of people worldwide their own travel agency where they can book all the stuff they need during their travelings. I mean accomodation, flight ticket, transfer, car rental, programmes, etc. which is qutie genious idea. Especially genious because Fireflies not only gave me a multifuntional travel booking website but a great business opportunity as well which I could use to stabilize my family’s life, to travel the world’s 19 countries totally free and to live a happy life. But I wouldn’t be able to succeed these things without the great training system of HalleyDiamondSystem and it’s online marketing,selling and brand building system of Travelution. Will be always thanksful and loyal to those people who created this project to set us free 🙂
Go forward

Zuzana Drncová 2019-07-29 23:35:21
★★★★★

Fireflies is a travel portal with more services under one roof. For its members it offers attractive prices, customer support, travel guides, special offers. I've been a Fireflies traveler and distributor for more than four years now and my opinion from the two points of view is:
Product: 4 out of 5 stars. I've already made hundreds of reservations and I always got what I ordered. All four years I see, how the portal is improving. From this experince I suppose that it just will be better and better :).
Opportunity: 5 out of 5. The great potential of the travel industry plus the well designed compensation plan.
Fireflies je rezervační portál s více cestovními službami pod jednou střechou. Pro jeho členy nabízí atraktivní ceny, zákaznický servis, cestovní průvodce a speciální nabídky. S portálem cestuji a jsem jeho distributorem už přes čtyři roky a můj názor ze dvou úhlů pohledu:
Produkt: 4 z 5. Mám za sebou už stovky rezervací a vždy jsem dostala, co jsem si objednala. Portál se soustavně vylepšuje a vnímám to, že bude jen lepší a lepší.
Příležitost: 5 z 5. Veliký potenciál cestovního ruchu plus skvěle navržený kompenzační plán

Lukáš Svoboda 2019-03-19 22:29:55
★★★★

Fireflies ČR. Prozatím dvouletá zkušenost. Pro cestovatele, který je schopný plánovat si své cesty sám, je hlavní výhodou úspora času (vše na jednom místě), množství slev a především, možnost doporučovat ostatním. Aktivnější člověk, který dokáže FF poslat dál, má své budoucí cestování komplet zafinancované (tedy zdarma). Stačí mu na to travel card (cestovní karta), na kterou dostává 10% provizí. Zbytek 90% mu jde na jeho bankovní účet. Portál má nějaké uživatelské "pihy na kráse", ale věřím, že budou v budoucnu odstraněny. Osobně postrádám možnost hodnotit jednotlivé ubytování a vidět tak při výběru reference ostatních uživatelů. Nevybírám totiž vždy podle ceny, ale i podle zkušeností ostatních cestovatelů. Věřím, že FF bude špička ve svém oboru a budou ho využívat miliony spokojených uživatelů. Je jen na nás, kolik jich přijde na portál díky nám.

Balázs Balogh 2019-02-25 11:14:23
★★★★★

Great company, great travel and business opportunity! I have a lot of successful bookings and I was able to travel to wonderful places thanks to the company. Distribution is also easy because we represent a desire product and the company has an outstanding compensation plan that makes our business much easier. The Halley Diamond System is an educational system for learning. I can be part of a community that is unique in the world. Hundreds of people can provide a secure method, strength, perseverance, and professional knowledge that anyone can build their own Multi Level Marketing business. Go, Go DIamond!

Олег Янчук 2017-07-16 08:32:53
★★★★★

С FireFlies отдыхать комфортно и просто!

  • Please leave your review about the products and the opportunity
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.