FireFlies - Overview CH (CH)

Review score:
★★★★ (4 out of 5 stars based on 3 reviews)

The Business For Home app delivers Direct Selling news, company analysis and market data.

Download for free:

Latest Company News

The 500+ Largest Direct Sales Companies In The World 2019

The 500+ Largest Direct Sales Companies In The World 2019

This list is in $USA and in real time, meaning if we validate / add / adjust the revenue for a company this list will be updated and the ranking will change instantly. Below figures are “What ...
Read more
How Do We Keep Poll Voting Honest?

How Do We Keep Poll Voting Honest?

When 10,000 + enthusiastic distributors are voting within 36 hours for their favorite company in a poll we often get the above question, and people wonder if it is real traffic. In short: It’s real traffic and we ...
Read more

FireFlies Rating by Business For Home

Direct Selling professionals have rated this company based on their experience as a user of the reviewed products and opportunity. The reviews of the products and opportunity usually comments on how well the company measures up to expectations based on the specifications provided by company. Observations are factual as well as subjective in nature. The reviews comment on service experienced, and dependability or trustworthiness of the distributor.

★★★★ (4 out of 5 stars based on 3 reviews)
Lukáš Svoboda 2019-03-19 22:29:55
★★★★

Fireflies ČR. Prozatím dvouletá zkušenost. Pro cestovatele, který je schopný plánovat si své cesty sám, je hlavní výhodou úspora času (vše na jednom místě), množství slev a především, možnost doporučovat ostatním. Aktivnější člověk, který dokáže FF poslat dál, má své budoucí cestování komplet zafinancované (tedy zdarma). Stačí mu na to travel card (cestovní karta), na kterou dostává 10% provizí. Zbytek 90% mu jde na jeho bankovní účet. Portál má nějaké uživatelské "pihy na kráse", ale věřím, že budou v budoucnu odstraněny. Osobně postrádám možnost hodnotit jednotlivé ubytování a vidět tak při výběru reference ostatních uživatelů. Nevybírám totiž vždy podle ceny, ale i podle zkušeností ostatních cestovatelů. Věřím, že FF bude špička ve svém oboru a budou ho využívat miliony spokojených uživatelů. Je jen na nás, kolik jich přijde na portál díky nám.

Balázs Balogh 2019-02-25 11:14:23
★★★★★

Great company, great travel and business opportunity! I have a lot of successful bookings and I was able to travel to wonderful places thanks to the company. Distribution is also easy because we represent a desire product and the company has an outstanding compensation plan that makes our business much easier. The Halley Diamond System is an educational system for learning. I can be part of a community that is unique in the world. Hundreds of people can provide a secure method, strength, perseverance, and professional knowledge that anyone can build their own Multi Level Marketing business. Go, Go DIamond!

Олег Янчук 2017-07-16 08:32:53
★★★★★

С FireFlies отдыхать комфортно и просто!

Please hold on..